Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna Budownictwo, Przemysł Bentonitowe maty – jak są zbudowane

Bentonitowe maty – jak są zbudowane

autor Lena
25 wyświetlenia

Odpowiednie zabezpieczenie budynków czy obiektów przemysłowych przed wodą i wilgocią jest ogromnie ważne dla ich żywotności. Stosowane są w tym celu rozmaite metody, jedne bardziej, a inne mniej skuteczne. W ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem cieszą się bentonitowe maty, które jak się okazuje świetnie się sprawdzają do takich zabezpieczeń. Takie maty wytwarza się przeważnie z trzech warstw. Dwie z nich to odpowiednia geotkanina z obniżoną przepuszczalnością, a pomiędzy nimi jest umieszczana warstwa bentonitu sodowego. Sam bentonit jest bardzo specyficznym materiałem, który po kontakcie z wodą pęcznieje, zwiększając tym samym objętość i uszczelniając jednocześnie powierzchnię.

Taka powłoka nie jest przepuszczalna dla wody, przed co cała konstrukcja posiada odpowiednią ochronę. W procesie produkcji takich mat wykorzystuje się między innymi metodę igłowania, która zapewnia odpowiednie zespolenie i zapobiega zmianie miejsca przez bentonit. Geotkaniny również posiadają wysokie wytrzymałościowe parametry, przez co podczas normalnego użytkowania nie będą ulegały mechanicznym uszkodzeniom. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to część producentów stosuje dodatkowe powłoki polimerowe, posiadające zwiększoną wytrzymałość. Dużą zaletą tego typu jest wszechstronność użytkowania. Świetnie się one sprawdzają do izolacji części budynków pod ziemią, takich jak na przykład garaże podziemne, piwnice czy tunele. Niejednokrotnie także się je stosuje w formie uszczelnień do zbiorników retencyjnych, stawów czy wałów przeciwpowodziowych.

Stosować je można w praktycznie każdych warunkach, nawet w przypadku silnego deszczu czy mrozu. Istotne jest tylko to, żeby proces kładzenia wykonany został we właściwy sposób, producenci podają tu szczegółowe instrukcje, jak ma to być realizowane. Osoby interesujące się bardziej tym tematem w podać w wyszukiwarce hasło geotextiles i zaznajomić się z wyświetlonymi wynikami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 1 times, 1 visits today)

Podobne publikacje

Dodaj swój komentarz