Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna Moda, Uroda Czemu po prysznicu czasami swędzi skóra

Czemu po prysznicu czasami swędzi skóra

autor Lena
1 wyświetlenia

Wyjście spod prysznica czy z wanny dla niejednej osoby może być dość stresującą czynnością. Przede wszystkim dlatego, że po umyciu się swędzi je mocno skóra. Jak się okazuje, ta przypadłość dość często występuje, i może mieć dużo przyczyn, zarówno dermatologicznych czy alergicznych, jak w niektórych przypadkach nawet nowotworowych. Dlatego też z pewnością nie można lekceważyć sobie tego, zwłaszcza jeżeli to ma miejsce od jakiegoś czasu, a równocześnie używane preparaty i środku nie są w stanie pomóc. Czasami konieczne będzie wybranie się do jakiegoś lekarza, który zleci niezbędne badania, i w oparciu o nie spróbuje ustalić co się dzieje. Niejednokrotnie na swędzenie skarżą się osoby, które posiadają przesuszoną skórę. W ich przypadku woda podczas kąpieli rzeczywiście trochę nawilży, ale potem, jak już wszystko wyschnie, to problem się nasili.

Bardzo pomocne w takim przypadku będzie używanie dobrych płynów do kąpieli, zawierających w swoim składzie substancje nawilżające. Analogiczny efekt będzie w sytuacji, kiedy woda będzie zbyt chlorowana lub za twarda, wówczas również pojawić się może nieprzyjemne swędzenie. Unikać też należy zbyt wysokiej temperatury przy kąpieli, gdyż przyczynia się ona do wysuszania, a jednocześnie pobudza działanie łojowych gruczołów. Co interesujące, swędzenie spowodować też może nadmierna troska o higienę. Jeśli ktoś często się myje, dodatkowo używając do tego gąbki czy rękawicy, to może to spowodować mało przyjemne podrażnienie skóry i powstanie zaczerwienienia czy wysypki.

Niejednokrotnie przyczyną problemów ze swędzeniem są najróżniejsze uczulenia na stosowane środki i preparaty. Jeśli zauważy się coś takiego, to należy przestać używać podrażniających kosmetyków, a zamiast nich użyć jakiś nie uczulających i delikatnych. Takiego swędzenia nie można sobie lekceważyć, gdyż czasami może to być też skutkiem niewydolności nerek, zapalenia wątroby czy nowotworów. A jeśli ktoś się będzie chciał dowiedzieć czegoś więcej w tym temacie, to może zajrzeć na stronę poradnikkosmetyczny.pl.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 1 times, 1 visits today)

Podobne publikacje

Dodaj swój komentarz