Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna Dom, Ogród Jakie sprawy formalne trzeba spełnić montując klimatyzację w bloku

Jakie sprawy formalne trzeba spełnić montując klimatyzację w bloku

autor Lena
32 wyświetlenia

Letnie upały coraz bardziej dają się we znaki mieszkańcom miast i miasteczek. W lipcu i sierpniu temperatura w dzień nierzadko przekracza przez dłuższy czas 30 stopni, przez co każdy szuka jakiegoś chłodu. Największy problem mają z tym osoby mieszkające w blokach, zwłaszcza od południowej strony. W ostatnim czasie decydują się oni jednak coraz częściej na zamontowanie układu klimatyzacji, choć nie za każdym razem jest to prosta sprawa. Ze względu na to, że bloki są zarządzane przez wspólnoty mieszkaniowe lub spółdzielnie, to nie zawsze dostanie się zgodę na zamontowanie takiej instalacji. Lecz nawet wtedy są możliwości na rozwiązanie takiej sytuacji, instalując na przykład klimatyzator z funkcją grzania na podłodze balkonu.

Wtedy żadne zgody wiążące się z przykręcaniem jednostki zewnętrznej na ścianie potrzebne nie będą, lecz trzeba zadbać o regularne pozbywanie się skroplin. Tak więc klimatyzacja do mieszkania 40m2 jest dobrym rozwiązaniem do zamontowania w budynkach wielorodzinnych, w szczególności że na rynku jest dostępnych wiele nadających się do tego celu urządzeń. Różnią się one zakresem funkcjonalności, parametrami oraz rzecz jasna ceną montażu, dlatego też należy odpowiednio dobrać wszystkie elementy. Przede wszystkim istotna jest moc, która zależy głównie od powierzchni do chłodzenia. Jeżeli nie będzie ona większa niż 40 m2, to w zupełności powinien wystarczyć zestaw mający moc 3.5 KW, przy większych mieszkaniach będą też potrzebne trochę mocniejsze urządzenia.

Pasuje także zwrócić swoją uwagę na inne funkcje, jakie mocno mogą zwiększyć wygodę użytkowania klimatyzacji, ale wpływają również na końcową cenę. Podstawowy zestaw kupić już można za około trzy tysiące, do tego doliczyć trzeba jeszcze instalację. Dobrym pomysłem jest wykonanie wszystkiego w zimie, wówczas można liczyć na jakieś rabaty i szybką realizację. Jeśli ktoś się nie zna na tym, to raczej samemu będzie mu ciężko wykonać takie prace, dlatego trzeba będzie zatrudnić do tego specjalistyczną firmę, na przykład taką jak cold-man.pl, jaka w razie konieczności również doradzi w wyborze najodpowiedniejszego rozwiązania.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 2 times, 1 visits today)

Podobne publikacje

Dodaj swój komentarz