Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna Budownictwo, Przemysł Podstawowe zasady użytkowania butli do gazów technicznych

Podstawowe zasady użytkowania butli do gazów technicznych

autor Lena
20 wyświetlenia

Wiele gałęzi przemysłu korzysta powszechnie z różnego rodzaju gazów technicznych. Stosuje się je na przykład do wytwarzania napojów gazowanych, w pracach spawalniczych czy nawet w domowych kuchenkach. Zależnie od rodzaju występują one w jednym z dwóch stanów, to znaczy skroplonym i lotnym. Każdy taki gaz cechuje się innymi parametrami fizycznymi i chemicznymi, niektóre z nich są na przykład łatwopalne i wymagają dużej ostrożności. Do przechowywania gazów technicznych wykorzystywane są specjalne butle, najczęściej zrobione ze stali lub aluminium.

Każdy rodzaj gazu wymagał będzie innego rodzaju butli, a zamiana ich z reguły nie będzie możliwa. Z uwagi na duże ciśnienie i istniejące przy tym ryzyko wybuchnięcia takie Butle spawalnicze będą wymagać właściwego traktowania oraz przechowywania. Przede wszystkim unikać należy ich uderzania i rzucania, gdyż może to być bardzo niebezpieczne. Unikać też należy zbyt wysokiej temperatury, z tego też powodu nie można ich trzymać blisko źródeł ciepła albo na słońcu. Najlepsze będą do tego zacienione pomieszczenia z dobrym wentylowaniem, w jakich będzie dodatkowo możliwość postawienia wszystkich butli w pionie. Koniecznie należy obserwować, czy nie dzieje się nic niepokojącego, czy to z samą butlą, czy zaworem. Jeśli zauważone zostaną jakieś nieszczelności, to należy do tego wezwać jakiegoś specjalistę.

Pod żadnym pozorem nie można przeprowadzać samodzielnie naprawy, ponieważ grozi to niebezpieczeństwem. Obowiązujące przepisy wymagają też, żeby każda Butla na gazy techniczne była homologowana. Jest to niezwykle istotna sprawa, ponieważ zdobędzie się w ten sposób wiedzę, czy będzie ją można w dalszym ciągu używać, czy należy poddać złomowaniu. Podczas takiej homologacji jest dokładnie sprawdzany techniczny stan na zewnątrz i wewnątrz, oraz wykonuje się próbę ciśnieniową. Pozytywny rezultat takiego badania oznaczony być powinien na butli, właściciel także otrzyma komplet dokumentów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 4 times, 1 visits today)

Podobne publikacje

Dodaj swój komentarz