Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna Budownictwo, Przemysł Śrubowe kompresory – na jakie sprawy zwracać uwagę podczas wyboru

Śrubowe kompresory – na jakie sprawy zwracać uwagę podczas wyboru

autor Lena
26 wyświetlenia

Dzisiejsza branża pneumatyczna korzysta z najróżniejszych urządzeń przemysłowych. Dość często używane to kompresory śrubowe, jakie dobrze się sprawdzają w dużej ilości zastosowań. Pierwsze udane próby użycia takich mechanizmów zaczęto już czynić w dziewiętnastym wieku, lecz z uwagi na niewielką wydajność nie zyskały one dużego zainteresowania. Jednak wymyślenie kilkadziesiąt lat później niesymetrycznego kształtu wirnika zredukowało znacząco zużycie energii elektrycznej, a działania kolejnych firm z branży mocno się przyczyniły do wzrostu popularności tej technologii. Typowy kompresor śrubowy jest złożony z dwóch pracujących równolegle wirników, które się znajdują w jednej obudowie. Te wirniki obracają się w przeciwległych kierunkach, posiadają też inną prędkość kątową i ilość zębów.

Przy obrocie w środku się wytwarza powietrze pod ciśnieniem, które wypychane jest następnie na zewnątrz. Dużym plusem jest to, że wszystko jest wykonywane to bez pulsowania strumienia, co w wielu zastosowaniach ma duże znaczenie. Z tego typu urządzeń bardzo chętnie korzystają firmy z wielu różnych branż, zarówno w procesach produkcyjnych jak też do zasilania różnych mechanizmów. Podczas wyboru kompresora śrubowego należy na parę ważnych kwestii zwrócić uwagę. W pierwszej kolejności pamiętać należy o tym, że te urządzenia sprawdzają się dużo lepiej w ciągłej pracy, z uwagi na to że powinien się w nich nagrzać olej do temperatury roboczej.

Zależnie od konstrukcji może to trwać nawet blisko godzinę, co oznacza że jeśli mechanizm nie będzie cały czas używany to być może lepiej zastanowić się nad innym rozwiązaniem. Poszczególne kompresory różnić się też będą wydajnością. Ta powinna zostać dobrana do potrzeb użytkowych, lecz nie warto za bardzo przesadzać z jakimś dużym zapasem. Z pewnością zwrócić także uwagę należy na kwestie gwarancji i serwisu. Normą w branży jest dwuletnia gwarancja, lecz w części przypadków można ją wydłużyć za dodatkową opłatą. Tego typu rzeczy można się dowiedzieć sprawdzając jakiś dobry sklep pneumatyczny, na przykład taki jak https://pneumatyczny.com.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 4 times, 1 visits today)

Podobne publikacje

Dodaj swój komentarz