Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna ARTYKUŁ SPONSOROWANY Z jakiego powodu granity zaczęły się cieszyć takim zainteresowaniem

Z jakiego powodu granity zaczęły się cieszyć takim zainteresowaniem

autor Lena
61 wyświetlenia

Wymyślona została w słonecznej Sycylii, skąd w szybkim tempie stała się popularna w południowej Europie. Aktualnie w letnie, upalne dni bije rekordy popularności także u nas, zachęcając do kupienia naprawdę niezwykłym smakiem i orzeźwieniem. Granita, bo właśnie o niej jest tu pisane, stała się wakacyjnym hitem sprzedażowym w każdej wypoczynkowej miejscowości, ale też z dużym powodzeniem zrobić ją można samemu. Do jej przyrządzania służą dedykowane urządzenia znane jako granitory, które działają na bardzo prostej zasadzie. Typowy granitor jest złożony z jednego lub kilku pojemników, w których znajdują się łopatki mieszadeł. Do środka pojemników wlewa się wodę z dodatkiem różnych składników, wszystko jest chłodzone i mieszane. Dzięki temu konsystencja granity nie będzie ani całkowicie płynna ani zamrożona, można w niej wyczuć niewielkie kryształki lodu.

Dlatego też taki deser po nalaniu do opakowania do granity można albo pić przez rurkę, albo wręcz jeść przy użyciu łyżeczki. Granitory przeważnie temperaturę mają ustawioną w okolicach minus kilku stopni, co umożliwia utrzymywanie takiej konsystencji. Dokładnie taka też będzie temperatura podawanego produktu, i właśnie z tego bierze jego duża popularność. W upalny dzień można się faktycznie bardzo dobrze schłodzić, co w końcu wielu ludzi robi bardzo chętnie. Oryginalne granity wykonywano jedynie z trzech składników, to znaczy wody, cukru i soku z cytryny. Klasyczny smak oczywiście nadal można kupić, lecz aktualnie oferowanych wersji smakowych jest znacznie więcej.

Dużą popularnością się cieszą sorbety, wykonywane z dodatkiem naturalnych owocowych soków, lecz granitory można także używać do przygotowywania innych napojów mrożonych, na przykład herbaty albo kawy. Świetnie sprawdzają się one na najróżniejszych plenerowych imprezach, lecz również w barach, kawiarniach czy food truckach. Zadowoleni z tego sprzętu będą też wielbiciele dobrego alkoholu, ponieważ przy ich pomocy można robić pyszne drinki, a jeżeli ktoś kupi podgrzewacz do sosu, to również i ciekawe desery.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 13 times, 1 visits today)

Podobne publikacje

Dodaj swój komentarz