Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna Edukacja, Rozrywka Dlaczego warsztaty z robotyki mogą się przydać dla dzieci

Dlaczego warsztaty z robotyki mogą się przydać dla dzieci

autor Lena
9 wyświetlenia

Dzieci obecnie mają ogromne możliwości na pozyskiwanie najróżniejszej wiedzy. Sportowe czy językowe zajęcia to przykładowe z nich, w ostatnim czasie coraz większy nacisk kładzie się też na obszar techniczny. Świat, w którym żyjemy jest przecież pełny przeróżnych robotów, telefonów czy komputerów, a wszystkie te urządzenia są w jakiś sposób programowane. Dlatego też warto zainteresować dzieci tym obszarem, a doskonale się do tego nadaje na przykład robotyka. Jak się okazuje, najróżniejsze warsztaty z robotyki można już przeprowadzać w przedszkolach i młodszych klasach podstawówki.

Oczywiście będą one miały na celu w pierwszej kolejności poznanie możliwości tych urządzeń i nauką elementarnych komend do sterowania, wydawanych za pomocą smartfonów. Lecz to umożliwi zainteresowanie wiele maluchów, z jakich część być może będzie chciała bardziej rozwinąć tę pasję. A tu możliwości także będą duże, ponieważ są na przykład do dyspozycji dedykowane komplety klocków Lego. Poza klockami które służą do tworzenia konstrukcji zestawy te są wyposażone w silniki elektryczne, czujniki i układy sterujące. Pisząc odpowiednie programy będzie można sterować tym, co się wcześnie własnoręcznie zbudowało, a to są ogromnie cenne i przydatne umiejętności. Różnego rodzaju warsztaty z robotyki są organizowane przez liczne firmy i instytucje, i mają one różnorodną formę. W niejednym przypadku można się zapisać na jakiś dłuższy kurs, w czasie którego uczestnicy będą wprowadzani w kolejne tajniki tej wiedzy.

Dużym zainteresowaniem także się cieszą krótsze, jednodniowe warsztaty. Z uwagi na nieco ograniczony czas przeważnie jest tworzony jeden robot według ustalonego schematu, lecz i będzie to stanowić doskonałą zabawę, a równocześnie możliwość do poznania najważniejszych zasad informatyki i mechaniki. Nie ma także żadnych problemów, aby po takich krótkich zajęciach dziecko zostało zapisane na jeden z dłuższych kursów, na którym będzie mogło lepiej rozwijać swoją nową pasję.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 2 times, 1 visits today)

Podobne publikacje

Dodaj swój komentarz