Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna ARTYKUŁ SPONSOROWANY Jak prawidłowo rozliczyć podatki jeśli było się zatrudnionym w Holandii

Jak prawidłowo rozliczyć podatki jeśli było się zatrudnionym w Holandii

autor Lena
60 wyświetlenia

Praca za granicą przynosi najczęściej dużo większy dochód niż pracując w naszym kraju, ale wiązać się też będzie z pewnymi obowiązkami. Jednym z najbardziej lubianych państw na takie wyjazdy na zarobek od dawna jest Holandia, tak więc jeśli otrzyma się podatkowe rozliczenie od tamtego urzędu skarbowego, to trzeba się nim odpowiednio zająć. Po pierwsze trzeba pamiętać o tym, że duża część pracujących rozliczyć się będzie musiała podwójnie. Wynika to z tego, że posiadają oni polską rezydencję, i mają przez to też potrzebę złożenia PIT-u do polskiego urzędu skarbowego.

Reguły takiej rezydencji część osób mogą trochę wprowadzić w błąd, ponieważ jeden warunek obejmuje okres przebywania na terenie naszego kraju, a drugi posiadanie tutaj centrum osobistych interesów. W praktyce rozliczenie podatku z Holandii to nie będzie jakaś niezwykle skomplikowana i trudna rzecz, i jeśli ktoś odpowiednio się do tego przygotuje to bez żadnego problemu sobie poradzi. Ale będzie to wymagało sprawdzenia pewnych przepisów w internecie, oraz szczegółowego przeliczenia wszystkich kwot.

Sporej ilości osób nie chce się tym zajmować lub się obawiają, że gdzieś się pomylą, i osoby takie będą wolały, aby wszystko zrobiło jakieś sprawdzone biuro podatkowe holandia. Pracownicy takiego biura, z uwagi na to że zajmują się na co dzień takimi sprawami, to orientują się świetnie we wszystkich obowiązujących i w naszym kraju i Holandii przepisach. Tym sposobem sprawnie i szybko są w stanie przygotować wszystkie niezbędne dokumenty, jakie trzeba będzie złożyć w poszczególnych urzędach.

Całkowite koszty takiego przygotowania wcale jakieś duże nie będą, przekonać się o tym można przeglądając jakiś księgowy holandia cennik. Trzeba przy tym pamiętać, że jeśli ktoś będzie płacił podatki w Holandii, to już nie musi tego robić w Polsce, bo podpisana jest umowa o unikaniu powtórnego opodatkowania. W praktyce jednak trzeba swoje holenderskie dochody obliczyć i je wykazać na swoim zeznaniu podatkowym.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 10 times, 1 visits today)

Podobne publikacje

Dodaj swój komentarz