Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna Motoryzacja, Transport Jak zadbać o silnik czy skrzynię biegów za pomocą preparatów do regeneracji

Jak zadbać o silnik czy skrzynię biegów za pomocą preparatów do regeneracji

autor Lena
60 wyświetlenia

Regularne używanie silników, skrzyń biegów i innych mechanicznych urządzeń wiąże się z tym, że po jakimś czasie zaczną się one zużywać. Bierze się to z tego, że między poszczególnymi elementami bez cały czas występuje tarcie, nawet pomimo używania olejów i smarów. Ten proces występuje cały czas, co powoduje że razem z kolejnymi latami eksploatacji zużycie będzie postępowało. Na pewno można to przyhamować zmieniając odpowiednio często olej, lecz są również inne sposoby na to, aby utrzymać cały mechanizm w dobrym stanie. Do oleju dodać bowiem można różne preparaty do regenerowania, które jakiś czas temu pojawiły się na rynku.

Ich działanie jest oparte na tym, że na wierzchu elementów roboczych tworzona jest cienka i wytrzymała warstwa. Przyczynia się ona do zmniejszenia tarcia między tymi częściami, a to ma przełożenie na szereg korzyści związanych z eksploatacją. Po pierwsze mniejsze tarcie to też zmniejszony opór, czyli do napędzenia takiego układu potrzeba mniejszą ilość energii. W zależności od konkretnego urządzenia oszczędności sięgać mogą od kilku do nawet kilkunastu procent, co przy obecnych cenach za paliwa jest dość istotne.

Poza tym przez taką powłokę zewnętrzne powierzchnie elementów robią się twarde, a przez to mniej narażone na zużycie. Preparaty do regeneracji można wykorzystywać do dużej ilości urządzeń. Sprawdzają się one dobrze w przypadku silników samochodowych, będzie to dotyczyć zarówno osobowych pojazdów jak również przemysłowych i rolniczych. W szczególności w tych ostatnich ma to duże znaczenie, ponieważ muszą one pracować pod dużymi przeciążeniami. W przypadku skrzyń biegów, przekładni i mostów zastosowanie środków do regeneracji poprawia pracę tych części i zmniejsza wibracje, lecz również nawet kilkukrotnie wydłuża trwałość elementów.

Jeżeli ktoś będzie chciał czegoś więcej się dowiedzieć w tym temacie, to w wyszukiwarce może wpisać hasło stosowanie dodatku do oleju silników spalinowych i zapoznać się ze zwróconymi wynikami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 5 times, 1 visits today)

Podobne publikacje

Dodaj swój komentarz