Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna Technologie W jakich przypadkach naprawić można główną płytę w laptopie

W jakich przypadkach naprawić można główną płytę w laptopie

autor Lena
12 wyświetlenia

Sporo osób doświadczyło zapewne sytuacji, kiedy ich laptop z jakiś powodów przestał nagle funkcjonować. Powodów czegoś takiego jest dużo, a jeden z częstszych to jakieś uszkodzenie głównej płyty. Jeśli ktoś widział, jak taka płyta wygląda, to uzna być może jej nie da się jej naprawić i będzie trzeba szukać używanej albo zakupić sprawny sprzęt. Faktycznie takie płyty są wykonywane w nowoczesnych, zaawansowanych technologiach, przeważnie przy wykorzystaniu specjalnych robotów. Ścieżki połączeniowe na nich są tak cienkie, że do ich zobaczenia potrzebna będzie dobra lupa, dlatego tradycyjną lutownicą raczej się nic nie poradzi.

Dodatkową trudnością jest fakt, że praktycznie wszystkie układy scalone lutowane są bezpośrednio do powierzchni laminatu. Dla producentów jest to znaczna oszczędność kosztów, jednak w przypadku naprawy utrudnia dość mocno sytuację. Jak jednak widać w praktyce, dużo firm radzi sobie bardzo dobrze z różnymi sytuacjami, choć wymaga to od nich sporych kompetencji i dysponowania specjalistycznym sprzętem. Jak wspomniano już, zwykłe lutownice z uwagi na niewielką dokładność na niewiele się tu przydadzą, będą potrzebne znacznie bardziej nowoczesne urządzenia. Możliwych awarii takich płyt jest całkiem sporo. Niejednokrotnie będą się psuć graficzne układy, i tu trzeba się dobrze zastanowić nad opłacalnością. Sam koszt układu to niejednokrotnie blisko tysiąc złotych, a do tego trzeba przecież jeszcze dołożyć robociznę.

Okazać się wtedy może, że za podobne pieniądze kupić można używanego, sprawnego laptopa, a niewiele dokładając sprzęt o dużo lepszych parametrach. Lecz dużo usterek można będzie naprawić za kilkaset złotych, w większości przypadków kwota ta ustalana będzie indywidualnie. Przede wszystkim zależeć ona będzie od diagnozy, a tę zrobić można dopiero po rozmontowaniu urządzenia, w oparciu na przykład o sprawdzanie napięć w charakterystycznych punktach. Z tego też powodu przy takiej pracy przydają się bardzo schematy płyt głównych, a te znaleźć można na stronach internetowych, wpisując w oknie wyszukiwarki hasło wsad bios asus.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 1 times, 1 visits today)

Podobne publikacje

Dodaj swój komentarz