Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna Dom, Ogród Podłogowe panele – jakie są najczęściej wybierane odmiany

Podłogowe panele – jakie są najczęściej wybierane odmiany

autor Lena
37 wyświetlenia

Jeśli ktoś będzie planował zrobienie podłóg w swoim mieszkaniu czy domu, to ma parę różnych opcji do dyspozycji. Najprawdopodobniej zdecyduje się jednak na klasyczne panele korner floor, ponieważ cieszą się one teraz największym zainteresowaniem. Co łatwo zresztą zrozumieć, biorąc pod uwagę ich szereg zalet. Te rozpoczynają się od cen, gdyż to właśnie rozwiązanie jest jednym z najtańszych na rynku. Jeśli trafi się na jakąś promocję czy wyprzedaż, to kupić będzie można podłogę dobrej jakości za mniej niż kilkadziesiąt złotych za metr. Z kolejnych zalet należy wymienić duże zróżnicowanie kolorów i wzorów, prosty i łatwy montaż a także wysoki poziom odporności na uszkodzenia mechaniczne.

Przy klasycznych panelach uważać jednak należy na to, że nie są one odporne na wilgoć i wodę, z tego też powodu nie nadają się specjalnie do takich pomieszczeń jak łazienki czy kuchnie. W nich dużo lepiej dadzą sobie radę winylowe panele, jakie są wykonane z materiału odpornego w stu procentach na działanie wody. Ale w tym przypadku trzeba się liczyć z trochę wyższymi cenami zakupu. Wybierając jakieś panele na podłogę w swoim domu zwrócić należy swoją uwagę na parę istotnych szczegółów. Poza już wcześniej wspominanym typem materiału dla większości osób bardzo ważny będzie kolor i wzór, a tu możliwości są naprawdę duże. Każdy z producentów oferuje bowiem przynajmniej kilkadziesiąt opcji do wyboru, tak więc wybierać będzie w czym. Lecz sam wygląd nie powinien być głównym wyznacznikiem, ponieważ warto uwzględnić też niektóre parametry techniczne.

Grubość paneli ma duży wpływ ich ogólną wytrzymałość oraz montaż, z tego też powodu się zaleca, aby to nie było mniej niż osiem milimetrów. Natomiast klasa ścieralności informuje o tym, jak dużą wytrzymałość na zużycie ma powierzchnia, im będzie ta klasa wyższa, tym panele będą bardziej wytrzymałe. Przy zakupie należy od razu pomyśleć również o różnych dodatkowych akcesoriach, które mogą się przydać. Koniecznie pod panele należy położyć podkład i izolację, a do wykończenia miejsc przy ścianach potrzebna będzie dobrze dobrana listwa venezia korner.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 7 times, 1 visits today)

Podobne publikacje

Dodaj swój komentarz