Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna Inne Co to jest energetyczne świadectwo i kto musi je posiadać

Co to jest energetyczne świadectwo i kto musi je posiadać

autor Lena
35 wyświetlenia

Jakiś czas temu nastąpiło trochę zmian w przepisach związanych ze świadectwami energetycznymi. Jeszcze niedawno objęte nimi były wyłącznie budynki postawione po 2009 roku, ale aktualnie obowiązek ten przeszedł na wszystkie. W przypadku starszych obiektów nie trzeba od razu ich robić, natomiast są niezbędne przy sprzedaży albo wynajmie. Wówczas kopia takiego świadectwa przekazana zostać musi nowemu kupującemu albo najemcy. Jednak i tutaj są planowane zmiany, być może że za pewien okres czasu będzie ono wymagane dla każdego budynku, nawet takiego jaki nie będzie wynajmowany czy sprzedawany.

Samo Świadectwo energetyczne Gliwice jest dokumentem, który zawiera przede wszystkim informacje na temat zapotrzebowania nieruchomości na różną energię. Zapotrzebowanie to przede wszystkim dotyczy ogrzewania i chłodzenia, lecz również podgrzewania wody czy wentylacji. W takim dokumencie zawarte być muszą informacje o przeznaczeniu i rodzaju budynku, roku w którym został oddany do użytku a także powierzchni ogrzewanej i całkowitej.

Do oceny energetycznej charakterystyki budynku pod uwagę są także brane wskaźniki zapotrzebowania na energię. Konieczność posiadania tego dokumentu z jednej strony daje informację o tym, jakich kosztów możnasię spodziewać przy ich użytkowaniu, a z drugiej skłania inwestorów do szukania rozwiązań zmniejszających energetyczne zapotrzebowanie. Takie Świadectwa energetyczne Gliwice nie są zbyt trudne do otrzymania, ponieważ ich wykonywaniem zajmują się liczni specjaliści.

Trzeba się jednak liczyć z określonymi kosztami, jakie w dużym stopniu zależą od rodzaju obiektu oraz jego lokalizacji. Ceny zaczynają się od trzystu złotych za zbadanie niewielkiego mieszkania do prawie dwóch tysięcy za budynki wielorodzinne. Lecz jest to nieduży wydatek w porównaniu z grzywną, jaka może zostać nałożona nakładana na osoby nie posiadające tego dokumentu. Taka grzywna może wynieść nawet do 5 tysięcy, i obejmuje też wystawianie świadectw w oparciu o nieprawdziwe dane. Świadectwa wystawiane są na okres 10 lat, który może zostać skrócony w przypadku jakiś poważniejszych prac.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 3 times, 1 visits today)

Podobne publikacje

Dodaj swój komentarz