Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna ARTYKUŁ SPONSOROWANY Czy warto kupować maszynę do cięcia styropianu

Czy warto kupować maszynę do cięcia styropianu

autor Lena
51 wyświetlenia

W czasie obróbki styropianu często zachodzi konieczność jego docięcia na odpowiedni wymiar. raz na jakiś czas zrobić to można przy pomocy piłki lub noża, lecz używanie tego typu narzędzi na co dzień z pewnością zbyt wygodne nie będzie. Z tego też powodu w firmach które się zajmują tego typu pracami koniecznie powinna się pojawić jakaś profesjonalna maszyna do cięcia styropianu.

Takie maszyny występują w różnych wersjach i odmianach, z takich też powodów podczas wyboru należy mieć na uwadze parę istotnych szczegółów. Po pierwsze bardzo ważna jest maksymalna szerokość. Jeżeli chce się wykorzystywać w pełni z możliwości tego urządzenia, to umożliwiać ono powinno docinanie typowego arkusza po przekątnej, która wynosi mniej więcej 112 cm. Sprawdzić również należy, jaka jest największa grubość ciętego materiału. Jeżeli będzie to mniej niż 26 cm, to jednak raczej warto poszukać innego modelu. Kolejna ważna sprawa to moc robocza.

Gilotyna do cięcia styropianu działa w niezwykle mało skomplikowany sposób, bo ma ona cieniutki oporowy drut, który się nagrzewa przez przepływający prąd. Im zasilacz będzie większy, tym drut rozgrzany zostanie do wyższej temperatury, a to bezpośrednio się przełoży na szybkość cięcia. Z ciekawych funkcjonalności na pewno będzie pomocna możliwość wycinania różnych kształtów. W tym celu drut oporowy znajdzie się w pozycji pionowej, co umożliwi skuteczne docinanie. To będzie przydatne zarówno podczas prac ociepleniowych, jak też przy wykończaniu wnętrz, gdy trzeba dopasować do siebie niewielkie styropianowe elementy.

Ponieważ cięcie styroduru realizowane może być w zróżnicowanych warunkach, to bardzo ważna będzie trwałość i wytrzymałość urządzenia. Wytrzymać ono musi trudy codziennej pracy, a także nie zawieść bez względu na sytuację. Jeżeli do tego dojdzie nieskomplikowana obsługa, nie potrzebująca wcześniejszego długiego szkolenia, to taki sprzęt będzie niezastąpiony. I z pewnością oszczędzi on wiele niepotrzebnej pracy, jaka byłaby do wykonania przy ręcznym cięciu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 8 times, 1 visits today)

Podobne publikacje

Dodaj swój komentarz