Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna ARTYKUŁ SPONSOROWANY Smar w silniku – oleje oraz ceramizery

Smar w silniku – oleje oraz ceramizery

autor Lena
47 wyświetlenia

Co poniektóre łatwe projekty opierają się na tym, że podzespoły poruszają się z ogromną prędkością by ochlapać i nasmarować powierzchnie pomiędzy pierścieniami tłoka i przestrzeni wewnętrznej cylindrów. Tu niemniej jednak, dzisiejsze projekty uwzględniają kanały przechodzące poprzez pręty, jakie przewożą olej silnikowy z korbowodów do połączenia między prętem oraz tłokiem, smarując powierzchnie styku pomiędzy pierścieniami tłoka i przestrzeniami wewnętrznymi cylindrów. Powłoka oleju służy również jako uszczelnienie między pierścieniami tłoka i ściankami cylindra, aby oddzielić komorę spalania w głowicy cylindra od obudowy. W taki sposób są smarowane niektóre nowoczesne silniki. Należy pamiętać o tym, że jeżeli wlejemy niewłaściwy olej silnikowy, ma prawo doprowadzić to do istotnej awarii silnika. Będzie to nas kosztowało niemało pieniędzy, bowiem koszty naprawy są dość wysokie.

Skutkiem tego warto jest dostosować właściwy olej oraz najpoprawniej zaleca się zakupić olej silnikowy odpowiedniej oraz kultowej marki na rynku. Nie oszczędzajmy! Kiedy chodzi o wymianę oleju silnikowego, dużo osób zastanawia się, jaki rodzaj oleju ma zakupić. Kiedy dochodzą do lady w sklepie, zadają to zapytanie sprzedawcy, a sprzedawca odpowiada często: Jak dużo lat ma pana samochód? Kilka minut później odsyłają nas z olejem, który zdaje się być stosowny dla stworzonego przez nas samochodu. Jednakowoż czy na pewno? Na wlewce wielokrotnie widnieje napis jaki olej silnikowy możemy wlać do zbiornika – tu rekomendujemy też co warto wiedzieć o remoncie silnika przed jego wykonaniem. Przypuśćmy, iż jest to 5W-30. Kiedy dolejemy oleju silnikowego 20W-50, zmniejszamy okres użytkowania naszego silnika.

Warto jest wobec tego posiadać w domu instrukcję obsługi do stworzonego przez nas samochodu. Nie możemy ufać stworzonym przez nas kolegom czy też innym figurom, które być może nie mają zdrowego rozsądku. Nie czytają, nie uczą się, a myślą że zdają sobie sprawę z tego wszystko. Przyzwoiciej stosować się do zaleceń producenta niż eksperymentować. Na rynku istnieje wiele marek olejów, przeróżnych marek i o przeróżnych cenach. Nam chodzi w zasadzie o wybranie takiego oleju, aby miał należytą lepkość. Czym więcej stopni będzie miał olej, jego lepkość będzie pokaźniejsza, innymi słowy będzie gęstszy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 7 times, 1 visits today)

Podobne publikacje

Dodaj swój komentarz